• Warsztaty Bricks 4 Kidz® w klasie 2b

• Dzisiaj (29.11.2022 r.) na uczniów klasy 2b czekała zaplanowana przez rodziców andrzejkowa niespodzianka - warsztaty Bricks 4 Kidz®

Na zajęciach wykorzystano klocki LEGO®, które dzieci uwielbiają. Dzieci pracowały w parach podczas korzystania z zestawu oraz instrukcji, aby ćwiczyć tak pożądaną dzisiaj umiejętność współpracy. Podczas dwugodzinnego spotkania - "Energia jest wszędzie"; uczniowie zbudowali model wiatraka, paneli słonecznych
            oraz samochodu. Poradzili sobie doskonale, a nic lepiej nie motywuje niż budowa modeli, które można samodzielnie wprawić w ruch, co pozwala na pełną „władzę” nad stworzonym obiektem. Było mnóstwo radości.
            Warsztaty warsztaty Bricks 4 Kidz® to nie tylko zabawa, to także nauka. Uczniowie „przy okazji” utrwalili wiedzę o źródłach energii i jej wykorzystaniu.
            Dzieci na długo zapamiętają dzisiejsze spotkanie 

• UWAGA ZBIÓRKI !!!

• Przypomianamy, że w szkole organizowane są zbiórki.

1. Zbiórka dla schroniska

W dniach 03-11 do 28-11.2022 świetlica szkolna organizuje zbiórkę dla schroniska dla zwierząt.Zbieramy:-karmę dla zwierząt-koce-poduszki i kołdry bez pierza-obroże, smycze-środki czystości (proszki do prania)Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w zbiórce charytatywnej :)Dary można przekazywać wychowawcom świetlicy.

2. Motek wełny dla seniora

Zbieramy wełnę dla seniorów, którzy sprzedają swoje rękodzieło i zbierają pieniądze na opał.

Prosimy o przynoszenie wełny między 7 a 18 listopada do opiekunów SU.

• Przedstawienie "Kopciuszek"

• Dzisiaj klasy 4 wybrały się do Auli I LO na przedstawienie teatru piasku pt."Kopciuszek". Warto było zobaczyć znaną nam bajkę w nowej odsłonie.

• Wieczornica Patriotyczna

• Wieczornica Patriotyczna z udziałem uczniów naszej szkoły. Poprzez spektakl muzyczno - słowny uczniowie ukazali nasz kraj, jego upadek oraz odzyskanie wolności.

• Pasowanie na - Czytelnika Biblioteki Szkolnej - uczniów klasy I

Głównym celem pasowania na czytelnika było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z
            biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
            Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa chwila, a pierwsza wypożyczona książka
            powinna być na długo zapamiętana. Uczniowie klasy pierwszej zostali zapoznani z księgozbiorem
            przeznaczonym dla najmłodszych, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książki.
            Specjalnie na tę okazję zostały przygotowane krótkie zajęcia , podczas których przekazano dzieciom
            wiedzę  o książce i bibliotece. Przyszli czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować
            książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.
            Nasi nowi czytelnicy otrzymali zakładkę do książki, książkę oraz pamiątkowy dyplom, który będzie im
            przypominał o tym wydarzeniu.
            Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka
            będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym,
            gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

• Dzień Misia 3c

• Dzień Misia w klasie 3c świętowaliśmy warsztatowo. Wojtek Moch ,nasz kolega z klasy, nauczył nas , jak zrobić swojego misia z kawałka materiału. I kto ma takiego misia? No nikt, bo ten miś jest unikatowy.

• Dzień Misia 3a

• Miś zawsze wywołuje dużo uśmiechu na twarzach dzieci. Uczniowie z klasy 3 a  oprócz misiów przyniesionych z domu wykonali swoje z gąbek, wkładając w to dużo serca. Dodatkowo tematycznie spędzili swoje zajęcia  a miś w tym dniu był najważniejszy

• Wyjazd do ZZO w Lulkowie

• Uczniowie klas 3 odwiedzili Zakład Zagospodarowania Odpadami w Lulkowie. Podczas
            pobytu dzieci poznały proces segregowania i przetwarzania śmieci. Dowiedziały się jak
            ważne jest odpowiednie segregowanie, aby w przyszłości nasze otoczenie nie uległo
            zniszczeniu poprzez gromadzące się zanieczyszczenia. Uczniowie zobaczyli urządzenia
            i maszyny dzięki którym wytwarzane są produkty wtórne - to był naprawdę ciekawy wyjazd.
            Na koniec odwiedzin uczniowie otrzymali drobne upominki, które bardzo ich ucieszyły.

• Finał rejony w unihokeja chłopców.

• 9 listopada w Kołaczkowie odbył się finał rejonowy w unihokeja chłopców. Nasi reprezentanci zapewnili sobie awans do najlepszej 8 województwa. Nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju otrzymał Jakub Zielonka. Gratulujemy :)

• Narodowe Święto Niepodległości.

• Wszyscy uczniowie naszej szkoły aktywnie uczcili dzisiaj 104 Rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Na uroczystym apelu wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne w historyczno- poetyckiej oprawie.

• Warsztaty edukacyjne klasy 3b

• Dnia 27 października 2022 r. uczniowie klasy 3b uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych przez  Castorama Polska w ramach  programu „Majsterkowo”.

Podczas warsztatów dzieci  poznały sztukę tworzenia obrazów przy pomocy gwoździ i sznurka „String Art".

Wszyscy  pracowali z ogromnym zapałem, zaangażowaniem i wytrwałością.

Podczas warsztatów dzieci  rozwijały również zdolności manualne, kreatywność i wyobraźnię. Była to dla wszystkich  bardzo ciekawa lekcja umiejętności praktycznych, której efektem były wspaniałe dzieła.               Po zakończeniu zajęć  udaliśmy się do kina Helios na projekcję filmu pt. King . Mój przyjaciel lew.