• Opiekunowie szkolnego koła wolontariatu:

Barbara Gallas

Eliza Banaszak

WOLONTARIAT – Szkolne Koło Wolontariatu w Zespole Szkół w Szczytnikach Duchownych współpracuje z różnymi instytucjami i wspiera osoby potrzebujące.

Czym jest wolontariat i co robi wolontariusz?

Prawdopodobnie każdy intuicyjnie rozumie, na czym polega wolontariat, ale mimo wszystko warto sięgnąć do formalnej definicji. Według Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie; wolontariusz to osoba fizyczna, która ochotniczo i bez wynagrodzenia wykonuje określone działania społeczne na rzecz organizacji pozarządowych lub innych instytucji, np. spółdzielni socjalnych, schronisk czy podmiotów leczniczych.

Szkolne Koło Wolontariatu zajmuje się :

• organizacją zbiórki artykułów na rzecz schroniska dla zwierząt, zbiórki środków higenicznych i chemicznych dla osób potrzebujących,
        • pomocą w opiece nad dziećmi w świetlicy i odrabianiu prac domowych,
        •  organizacją zabaw dla dzieci,
        •  pomocą w przygotowaniu  zajęć dla przedszkolaków
        •  pomocą w bibliotece szkolnej,
        • organizacją zbiórki nakrętek na rzecz osób lub organizacji.

Wolontariusze  w naszej szkole mają możliwość współpracy z Fundacją Małych Stópek, z Domem Pomocy Społecznej w Mielżynie, z Domem Samotnej Matki, ze Schroniskiem dla osób w kryzysie  bezdomności – Dobry Port, z Fundacją Pronautis, z Domem Pomocy Społecznej w Gnieźnie. Wolontariusze w ramach współpracy pomagają w przedszkolu, świetlicy szkolnej i w klasach 1-3.

ZACHĘCAMY DO WŁĄCZANIA SIĘ PRACĘ WOLONTARIACKĄ.

Zgłaszać można się do Pani Elizy Banaszak i Pani Barbary Gallas.

Cele szkolego koła wolontariatu: pobierz