• Wrzesień

•

Nasza szkoła uczestniczy w programie Laboratoria Przyszłości, w ramach którego otrzymaliśmy nowoczesny sprzęt - drukarkę 3D, mikrokontrolery z akcesoriami, zestawy do budowy programowalnych robotów edukacyjnych (z mikrokontrolerami i czujnikami), sprzęt realizacji nagrań i zdjęć, stacje lutownicze, zasilacze i wiele innych. Sukcesywanie będziemy go przedstawiać na stronie internetowej.

W miesiącu wrześniu wstępnie zapoznali się ze sprzętem nauczyciele oraz zaplanowaliśmy wdrażanie sprzętu do użycia na lekcjach. Zapoznaliśmy również uczniów z posiadanym sprzętem i zapowiedzieliśmy jego wykorzystanie na lekcjach.

Nauczyciele zapoznali się z obsługą, możliwościami i obsługą sprzętu nagłośnieniowego (kolumny, mikser, mikroofony, mikroporty itp. oraz mobilny sprzęt nagłośnieniowy) oraz ze sprzętem fotograicznym.

Sprzęt audio został wykorzystany w miesiącu wrześniu na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego oraz w ramach Narodowego Czytania  i w Dniu Sportu.

Sprzęt fotograficzny jest wykorzystywany do bieżącego dokumentowania wydarzeń szkolnych (zdjęcia i wideo) i bieżącego publikowania np. na faceobooku.

We wrześniu ruszyły też zajęcia pozalekcyjne z programowania i budowy robotów z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu.