• Dzień Patrona

• Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy Święto Patrona- ks Jana Twardowskiego. Z tej okazji uczniowie wraz z paniami: M. Matecką, B. Mączyńską- Rochowiak, M. Sikorą, M.Pohl oraz A. Dobosiewicz przygotowały akademię. Następnie zaprzysiężony został nowy poczet sztandarowy.

W obecności całej szkoły Samorząd Uczniowski rozstrzygnął całoroczny konkurs „Liga Klas”

Bezkonkurencyjni okazali się zwycięzcy: klasa IIb oraz VIb. III miejsce przypadło klasie IIIc. Serdecznie gratulujemy. :)

• Zajęcia z dogoterapii

• 11 maja w klasach 1b i 3b odbyły się zajęcia z dogoterapii dzięki uprzejmości p. Sandry Bierdzińskiej (behawiorysty psów i kotów, dogoterapeuty) oraz p. Agnieszki Janas (asystenta dogoterapety) z Zoopsychologia I Terapia Behawioralna Psów I Kotów - "Tequila".Tego dnia dzieci nie tylko miło spędziły czas w towarzystwie puchatego czworonoga 🐕, ale przede wszystkim dowiedziały się, na czym polega praca dogoterapeuty oraz jak należy dbać o dobrostan swojego pupila. Pani Sandra Bierdzińska wyjaśniła dzieciom, w jaki sposób można odczytywać niektóre sygnały wysyłane nam przez czworonoga. Uczniowie poznali zasady reagowania w sytuacji zagrożenia ze strony psa, dowiedzieli się, jak należy postępować w kontakcie z czworonogiem, aby był to kontakt bezpieczny i wartościowy dla obu stron. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały matę węchową dla głównego bohatera tego spotkania (klasa 3b) i ulepiły pieski z plasteliny (klasa 1b).Uczniowie oraz wychowawcy klas wraz z Dyrekcją składają serdeczne podziękowania 🌷 ❤️ dla Zoopsychologia I Terapia Behawioralna Psów I Kotów - "Tequila" za przeprowadzenie zajęć oraz zapraszają ponownie już w nowym roku szkolnym. 😊

• Nocka filmowa klasy 3a

• Szkoła to nie tylko miejsce, w którym odbywają się lekcje. Klasa 3a spotkała się w szkolnych murach na nocce filmowej. Wszyscy byli w doskonałych humorach i świetnie się bawili. To był naprawdę fajny czas

• Dzień Języka Angielskiego

• 24 kwietnia pod kierunkiem K. Jacheć-Krysińskiej w szkole obchodziliśmy Dzień Języka Angielskiego. Z tej okazji uczniowie młodszych klas przygotowywały plakaty o Londynie poznając najsłynniejsze zabytki miasta. Starsze klasy brały udział w klasowych quizach z wiedzy o krajach anglojęzycznych. Ponadto odbył się Konkurs Językowy dla klas III oraz przeprowadzone zostały eliminacje do Gminnego Konkursu Języka Angielskiego, który odbędzie się w naszej szkole 18 maja.

Laureatami konkursu dla uczniów klas 3 zostali:

I miejsce – Marcel Arwoński kl 3B

II miejsce – Cezary Brenk kl 3B

III miejsce – Franciszek Pilarski kl 3A

Serdecznie gratulujemy !!!

• Zbiórka darów dla szpitala

• W dniach od 18.04 2023r. do 30 04. 2023r. trwała zbiórka darów dla Szpitala w Gnieźnie.

Zbieraliśmy pampersy i chusteczki nawilżone dla Maluszków. Dziękujemy za Wasze wielkie serca i przyniesione dary. Przedszkole i szkoła wspólnie zebrały 95 opakowań chusteczek nawilżanych , 25 opakowań pieluszek oraz kilka podkładów do przewijania niemowląt i oliwki.

Po raz kolejny przyłączyliśmy się do zbiórki na szlachetny cel.

Dziękujemy.

Przedszkole w Szczytnikach Duchownych i Szkolne Koło Wolontariatu przy Zespole Szkół

w Szczytnikach Duchownych.

• Wycieczka do Krakowa

• 26 kwietnia uczniowie klas 5a, 6b, 7, 8a, 8b oraz 8c wybrali się na trzydniową wycieczkę do Krakowa. Uczniom towarzyszyły pani Marzena Matecka, pani Bogusława Mączyńska-Rochowiak, pani Agnieszka Silska oraz pani Mirosława Tomala. Pierwszy dzień spędziliśmy w Wieliczce, gdzie zwiedzaliśmy Kopalnię Soli - niesamowity obiekt, wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Drugi dzień był w całości przeznaczony na zwiedzanie Krakowa - widzieliśmy zionącego ogniem Smoka Wawelskiego, odwiedziliśmy Zamek Królewski na Wawelu, dotknęliśmy serca Dzwonu Zygmunta, przeszliśmy po Plantach, zobaczyliśmy Bazylikę Mariacką i Bazylikę Św. Franciszka z Asyżu oraz mogliśmy kupić pamiątki na Starym Rynku i w Sukiennicach. Po długim spacerze po zabytkowym centrum Krakowa udaliśmy się do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema, który jest oddziałem plenerowym Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie, gdzie znajduje się ponad 100 stanowisk do wykonywania prostych eksperymentów fizycznych z dziedziny akustyki, mechaniki, hydrostatyki i optyki. Ostatni dzień spędziliśmy w parku rozrywki Energylandia w Zatorze. Do Szczytnik Duchownych wróciliśmy w późnych godzinach nocnych, wyczerpani, ale zadowoleni ze wspaniale spędzonego czasu.