• Dzień Misia

          • Dzień misia to kolejne wyzwanie Ligi Klas. Uczniowie bardzo chętnie włączyli się do zabawy przynosząc misie i przyjemnie spędzając czas w szkole ze swoimi pluszowymi pupilami.
            Misiaczki … do zobaczenia za rok!

          • Dyskoteka andrzejkowa

          • 23 listopada Samorząd Uczniowski wraz z nieocenioną pomocą Rady Rodziców zorganizował dyskotekę z okazji Andrzejek. Rada Rodziców zapewniła wspaniały wystrój sali, fotobudkę 360 a także zaprosiła Wróżkę, która przepowiadała uczniom przyszłość. Muzykę zapewnił Nam niezastąpiony pan Dariusz Foerster - DJ Larry. Uczniowie bawili się wyśmienicie. Samorząd Uczniowski wraz ze wszystkimi uczniami serdecznie dziękuje Radzie Rodziców, p. Dariuszowi oraz wszystkim rodzicom i nauczycielom za cudowną atmosferę i wspólną zabawę.

             

            Wszystkie filmy z fotobudki dostępne są pod poniższym linkiem
            Fotobudka andrzejki

          • Sałatki owocowe w klasie 1a

          • Uczniowie klasy 1a wiedzą: aby być zdrowym należy m.in. spożywać dużo warzyw i owoców, gdyż są one źródłem wielu witamin. Teorie zamienili więc na praktykę, samodzielnie wykonali smaczne i wzmacniające organizm sałatki owocowe.

            Wykonanie sałatki było wielką frajdą a wszyscy uczniowie przygotowali się do tego solidnie. Były to naprawdę smaczne zajęcia, co zresztą widać na zdjęciach

          • Święto Dziękczynienia

          • Święto Dziękczynienia w Stanach Zjednoczonych jest świętem ruchomym i przypada zawsze w czwarty czwartek listopada. Jest to dzień upamiętniający pierwsze dożynki w kolonii Plymouth sprzed niemal 400 lat, będące ucztą dziękczynną dla Indian z plemienia Wampanoag, którzy pomogli Europejczykom przetrwać pierwszy rok w Ameryce. Obecnie jest to jedno z najważniejszych świąt w Stanach Zjednoczonych, podczas którego ludzie spotykają się z bliskimi i okazują wdzięczność za to, co mają.
            W ramach projektu kulturowego uczniowie klas 6b, 7a oraz 7b podzielili się tym, za co są wdzięczni.

          • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

          • 20 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji klasy 2a i 2b przygotowały krótki apel, aby przypomnieć prawa dziecka swoim koleżankom i kolegom z klas 1-3. W sali gimnastycznej wybrzmiały słowa piosenki o prawach dziecka, które zapadły małym ludziom w sercach. Jak przypomniał Janusz Korczak, dziecko to właśnie mały człowiek.  

          • Szafowanie

          • Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji „Szafowanie” – pomoc dla Kacperka Czerwińskiego.
            Poprzez oddawanie: niepotrzebnej, nieużywanej odzieży bądź używanej i zużytej, zabawek, ubrań, torebek, obuwia, maskotek wspieramy Kacperka i jego rodzinę w kosztownym leczeniu i rehabilitacji.
            Przed budynkiem szkoły, przy bocznym wejściu wystawiona została skrzynia do której można wkładać rzeczy. Rzeczy powinny być spakowane w worki lub torby tak, aby się nie wysypały. Pomagajmy, bo naprawdę warto!!!

          • American Dream Week

          • Od 13 do 17 listopada w naszej szkole realizowany był projekt "American Dream Week". Uczniowie zapoznawali się z geografią, kulturą, tradycjami i historią Stanów Zjednoczonych. Klasy 4b, 6a i 8a brały aktywny udział w realizacji projektu. Uczniowie pisali quiz z wiedzy o Stanach Zjednoczonych, tworzyli w grupach Lapboooki a także wykonywali kapelusze Wujka Sama.

          • Wizyta w bibliotece

          • Uczniowie z klas 5 odwiedziły Bibliotekę w Gnieźnie gdzie odbyły spotkanie z wielkopolską gwarą. Gwara w naszym regionie nie jest tak powszechna jak kiedyś, dlatego warto dzieciom mówić o tak cennej części naszej kultury i tradycji. Uczniowie dowiedzieli się co to jest gwara oraz poznały sporo słów z lokalnego języka. Zajęcia przeplatane były zabawnymi przerywnikami.

          • Nowości w bibliotece

          • Drodzy czytelnicy- kolejna porcja nowości w naszej szkolnej bibliotece. Wśród nich są także audiobooki- serdecznie zapraszamy!!!

          • Światowy Dzień Tolerancji

          • „Tolerancja i akceptacja przyjaciółki od serca” - 16.11.2023r. Światowy Dzień Tolerancji

            Zatarła się granica między “tolerancją” a “akceptacją”. Większość z nas te pojęcia stosuje zamiennie, jak synonimy. Jednakże już sama geneza uwidacznia znaczące różnice. “Tolerancja” w swym pierwotnym, łacińskim, znaczeniu oznaczała “cierpliwą wytrwałość”. W tym ujęciu znoszę cierpliwie, bez agresji, to co dla mnie jest “inne”, z czym się nie utożsamiam. Z kolei łacińska “akceptacja” to “przyjmowanie”, czyli włączenie w swoje “Ja”, utożsamianie się z czymś lub kimś. Centrum “tolerancji” stanowi szacunek względem drugiej osoby. Ta postawa może doprowadzić do akceptacji, ale nie jest to warunek konieczny. Precyzyjnie ujął to Albert Einstein, który “tolerancją” określał uprzejme uznawanie cech, poglądów i działań innych osób, które są obce naszym własnym zwyczajom, wierzeniom i upodobaniom. Podkreślał też, że w tym ujęciu musi być miejsce na zrozumienie i empatię. Dlatego też “tolerancji” nie powinniśmy również utożsamiać z obojętnością. 

            Porządkując – akceptacja to aprobata czyjegoś zachowania, uznanie czyichś poglądów za zgodne z naszymi oczekiwaniami. Tolerancja zaś to przyznanie prawa do posiadania własnego zdania, poglądów i wartości. Nie narzucamy jednak swojego toku myślenia, nawet jeśli jest ono odmienne od naszego. Jako dorośli powinniśmy dawać przykład i na bazie swego zachowania uczyć, że różnorodność otaczającego świata jest wartością. Chcemy, aby nasze dzieci  wyrosły na osoby, które nie będą  miały trudności z  granicami tolerancji i akceptacji ale , które będą zarówno empatyczne jak i asertywne.

          • Drużynowy sukces naszych szachistów

          • 8 listopada odbyły się Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego w Szachach Drużynowych. Uczniowie naszej szkoły w ramach Igrzysk Młodzieży zdobyli I miejsce, nie tracąc żadnego punktu. Tym samym awansowali do rozgrywek wojewódzkich. Brawa dla naszych uczniów.

          • Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

          • 10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wzorem lat ubiegłych każda klasa przygotowała na ten dzień jedną z pieśni patriotycznych, które wspólnie odśpiewaliśmy na sali gimnastycznej. Nad całością czuwała pani Hanna Molik oraz pani Mariola Sikora.

          • Mistrzostwa Rejonu w Unihokeja

          • 8 listopada mieliśmy okazję wziąć udział w Mistrzostwach Rejonu w Unihokeja, który odbył się w Kołaczkowie. Poziom był niezwykle wysoki i nasza drużyna  uplasowała się na IV pozycji. Wielkie brawa dla chłopaków za serce do gry i niezwykłą waleczność.

            Adam Grotowski został królem strzelców.

          • Kolejny sukces naszych sportowców

          • 7 listopada odbył się w Jankowie Dolnym Turniej Gminny z piłki nożnej dla klas 4-6 i 7-8. Nasi chłopcy zajęli I miejsce w kategorii klas 4-6 i jednocześnie awans do etapu podrejonowego. Chłopcy z klas 7-8 zajęli II miejsce. Ogromne gratulacje za zaangażowanie i wysiłek.

          • Spotkanie z policjantką

          • Uczniowie klasy 1a spotkali się z Panią Policjantką Anną Pilarską. Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią. Policjantka rozmawiała z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podkreśliła ważną rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać. Przypomniała również zasady jakie należy stosować w kontaktach z obcymi. Ponadto funkcjonariuszka poruszyła temat przemocy słownej i skutków, jakie może nieść za sobą niewłaściwe podejście do drugiego człowieka. Na zakończenie uczniowie zadawali pytania dotyczące bezpieczeństwa oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Uczniowie otrzymali odblaskowe upominki- dziękujemy za spotkanie!!!

          • Wieczornica patriotyczna

          • Zapraszamy do obejrzenia relacji z Wieczornicy organizowanej przez społeczność lokalną we współpracy z naszą szkołą. Występ artystyczny wraz ze swoim kołem teatralnym przygotowała pani Magdalena Wielgórecka.