• Bal karnawałowy klas 1-3

• Jak co roku uczniowie klas 1-3 skończyli pierwszy semestr wspólną zabawą na karnawałowym balu przebierańców. Długo by opowiadać, jak świetnie spędziliśmy czas. Sprawdźcie sami w galerii :)

• Konkurs Piosenki Świątecznej w języku obcym

• Dzisiaj w naszej szkole odbył się w przemiłej atmosferze kolejny Gminny Konkurs Piosenki Świątecznej w Języku Obcym. Wzięły w nim udział uczennice z naszej szkoły, oraz szkół z Goślinowa i Zdziechowy. Po długich naradach komisja wyłoniła zwycięzców:

I miejsce Oliwia Dańków i Nadia Szablak SP Zdziechowa

II miejsce Maja Momot i Zuzanna Grzechowiak SP Goślinowo

III miejsce Julita Przybysz i Matylda Trzaskowska SP Szczytniki Duchowne

Wyróżnienie otrzymały:

Martyna Małolepsza i Livia Dzierżewska SP Szczytniki Duchowne

Maja Domagalska i Wanessa Kondela SP Zdziechowa.

Nagrody ufundowała Pani Wójt oraz sponsorzy szkoły.

Konkurs przygotowały panie Monika Sadik i Agnieszka Silska.

• Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej

• 24 stycznia odbyły się turnieje eliminacyjne do Mistrzostw Powiatu w Piłce Siatkowej dla klas 7-8.

Dziewczęta rywalizowały w Lednogórze, a chłopcy w Łubowie. Dziękujemy za zaangażowanie oraz walkę do końca.

• „Szafowanie” czyli – zagospodarowanie zbędnymi i zalegającymi rzeczami”,

• Zapraszamy wszystkich do udziału w akcji porządkowania „Szafowanie” czyli – zagospodarowanie zbędnymi i zalegającymi rzeczami”, która ma na celu pomoc krajom Afrykańskim – pomagamy tym gdzie życie dalekie od cywilizacji jaką znamy. Dodatkowo wspieramy Ochotniczą Straż Pożarną w Witkowie.Co można zrobić? Przynosimy nowe lub niepotrzebne (używane rzeczy), które zalegają w szafach.- pakujemy do ¾ pojemności worka: odzież, obuwie, firany, zasłony, koce, kołdry, pościele, poduszki, zabawki, pluszaki, kurtki, płaszcze, ręczniki.Worki wiążemy i składamy do skrzyni znajdującej się przy bocznym wejściudo szkoły.Wszystko co będzie w workach ulegnie selekcji. Rzeczy nowe i w dobrym stanie trafią po odpowiedniej przeróbce do potrzebujących. Natomiast używane zostaną poddane recyklingowi a dochód zasili konto zbiórki.

Prosimy o zaangażowanie !!!

• Talenciaki

• Bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie w akcji Lidla- Talenciaki. Udało nam się pozyskać jako nagrody laptopa oraz pomoc dydaktyczną dla klas 1-3- magiczny kapelusz.

• Podziękowania

• Podziękowania za dary serca dla Wszystkich Uczniów, Rodziców i Nauczycieli od Fundacji Małych Stópek i Caritas Gniezno.

• Spotkanie z Policjantką

• Uczniowie klasy 3 a i 3 c na piątkowych zajęciach rozmawiali z Panią Policjantką o: tolerancji, agresji, plotkach, wyśmiewaniu i  innych formach przemocy rówieśniczej. Poruszali kwestie dotyczące odmienności ubioru, upodobań czy relacji codziennych, które często stają się przyczyną dziecięcych dyskryminacji czy wykluczenia z grupy rówieśniczej. Uczniowie dowiedzieli się jakie są skutki przemocy słownej i jakie mogą powodować konsekwencje. To była bardzo pouczająca lekcja- dziękujemy za spotkanie!!!

• KONKURS

• Biblioteka Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Milenium w Gnieźnie zaprasza uczniów szkół średnich z
            Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego do udziału w międzyszkolnym konkursie fotograficznym „Szczęście w
            obiektywie”. Zadaniem konkursowym jest zrobienie fotografii, na której „uchwycono” coś, co oznacza
            szczęście (moment, sytuację, zachowanie, widok, osobę, przedmiot, pasję itp.).

• SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU. - AKTUALNOŚCI

• Akcja zbiórki darów dl Domu Samotnej Matki zakończona.
            Dziękuję wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji Fundacji Małych Stópek w roku 2022.
            Do Domu Samotnej Matki przekazaliśmy kosmetyki dla maluszków.

Serdecznie Dziękujemy.

Przed Świętami Bożego Narodzenia dzięki uprzejmości Rady Rodziców przekazaliśmy pierniczki i Życzenia do Domu Opieki Społecznej W Gnieźnie i do Domu Samotnej Matki.

W imieniu Szkolnego Koła Wolontariatu wszystkim bardzo dziękujemy.

• Prezentacje świąteczne

• 22 grudnia w naszej szkole inaczej jak dotychczas, odbyły się prezentacje świąteczne uczniów z okazji Świąt Bożego Narodzenia połączone ze wspólnym kolędowaniem.

Wszystkie klasy przygotowały swoją kolędę lub utwór świąteczny. Śpiewy przeplatane były wierszami, do których uczniów przygotowywały panie Renata Kiereś- Danielewicz oraz Julita Zaworska.

Mogliśmy również wysłuchać klas 8, które zaśpiewały utwory świąteczne w języku angielskim. Uczniowie zostali przygotowani przez panie Monikę Sadik oraz Agnieszkę Silską.

Mamy nadzieję, że nowa forma uczczenia Świąt Bożego Narodzenia spodobała się wszystkim uczniom.