• "Szkoła moich marzeń"- prace klasy IVb

• Klasa IV b w ramach języka polskiego po przeczytaniu lektury "Akademia Pana Kleksa" wykonywała prace na temat "Szkoła moich marzeń". Prace można oglądać w korytarzu na łączniku szkoły.

• Biegające dyktando w klasie 3b

• Uczniowie z klasy 3b przekonali się, że nauka nie musi być nudna. Tym bardziej nauka ortografii, która najczęściej spędza sen z powiek u niejednego ucznia. Biegające dyktando to zabawowa forma dyktanda rozwijająca nie tylko wszystkie sprawności językowe: czytanie, mówienie, słuchanie i pisanie, ale stanowi również doskonały trening pamięci i refleksu.

• ,,Jesienne zmiany w przyrodzie”

• W ramach bloku tematycznego ,,Jesienne zmiany w przyrodzie” dzieci z klas 1-3 wyjechały na wycieczkę do Nadleśnictwa w Gnieźnie. Uczniowie bardzo chętnie spacerowali po lesie i podziwiali jesienny krajobraz zbierając dary przyrody. Zdobyte informacje i ciekawostki wykorzystali podczas wypełniania przygotowanych zadań. Na koniec czekały na nas pyszne, pieczone kiełbaski oraz zabawa w pięknej jesiennej aurze.

• Tydzień gier planszowych

• Przez tydzień w naszej szkole na lekcjach wychowawczych, przerwach i w wolnych chwilach realizowaliśmy Tydzień Gier Planszowych. Zabawa przy planszówce, rozgrywce w karty, czy tworzenie własnej gry jest super opcją na spędzanie wspólnie czasu, dobre emocje i uśmiech!

• Liga klas- podsumowanie 1

• Nadszedł czas na pierwsze podsumowanie ligii klas.

Zadanie pierwsze polegało na przyniesienie dla siebie owocu na drugie śniadanie.

Wszystkie klasy wykazały się dużym zaangażowaniem. Dziękujemy :)

• Tydzień karier

• W dniach 17.10.2022r do 23.10.2022r. Trwa Ogólnopolski Tydzień Karier.

Hasło tegorocznego Tygodnia Karier – „ZŁAP ZA STERY SWOJEJ KARIERY”

Zapraszam do lektury artykułów i rozwiązywania proponowanych testów i quizów.

Dzień pierwszy: zrób test .

• Wystawa o Józefie Wybickim

• Dnia 12.10.2022r w Urzędzie Gminy Gniezno . Uczniowie klasy 8b uczestniczyli w wystawie o Józefie Wybickim twórcy „Mazurka Dąbrowskiego”

Pisarz, polityk, znany najbardziej jako autor słów "Mazurka Dąbrowskiego" – polskiego hymnu narodowego. Ten utwór zapewnił mu miejsce w narodowym panteonie i nieśmiertelność, zaważył jednak tak dalece na biografii Wybickiego, że zepchnął w cień inne dokonania autora – jednego z najwybitniejszych Polaków ostatnich dziesięcioleci I Rzeczypospolitej i czasów, które po niej nastąpiły.

"Jeszcze Polska nie zginęła" – pieśń znana jako „ Mazurek Dąbrowskiego”, od 1921 roku oficjalny hymn Polski.

• Dzień Edukacji Narodowej

• 14 października świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej - święto nauczycieli, pracowników szkoły oraz wszystkich, którzy ze szkołą są związani. W ten dzień nie było lekcji, a zebraliśmy się na sali gimnastycznej na uroczystej akademii, którą przygotowali dla nas uczniowie naszej szkoły pod kierownictwem pani Marzeny Mateckiej oraz Magdaleny Wielgóreckiej.

• Mistrzostwa Gminy Gniezno w Unihokeju

• W tym tygodniu odbywały się Mistrzostwa Gminy Gniezno w Unihokeju. Dziś rywalizowali chłopcy i dziewczęta z klas 7-8. Drużyna dziewcząt okazała się najlepsza w swojej kategorii. Wcześniej o miano najlepszych zespołów walczyły reprezentacje klas 4-6 i tam zwycięzcami zostali chłopcy z naszej szkoły. Obie drużyny wywalczyły awans do kolejnej rundy w walce o mistrzostwo powiatu.

• Dzień Tabliczki Mnożenia

• W piątek 7 października obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Klasy 3 i 4 walczyły na lekcji o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia, natomiast wszyscy uczniowie mogli zawalczyć o ten tytuł rozwiązując internetowy quiz.Zwyciężczynią quizu i Szkolnym Mistrzem Tabliczki Mnożenia została Gabriela Kurkowska z klasy 8b. Gratulujemy 😀😀😀

• Biwak klasy 4b oraz klas 8a i 8c

• W dniach 7 i 8 października klasa 4b oraz klasy 8a i 8c spędziły wspólnie czas na biwaku w szkole.

Na początku na placu zabaw w Szczytnikach mieliśmy ognisko. Później wróciliśmy do szkoły by razem bawić się m. in. w podchody czy przechodzić tor przeszkód. Mogliśmy również potańczyć na dyskotece, zjeść pizzę, by na końcu oglądać filmy.

Rano po wspólnym śniadaniu i zabawie na dziedzińcu szkoły zadowoleni wróciliśmy do domu. Wszystkie atrakcje dla uczniów przygotowały pani Monika Sadik, pani Renata Danielewicz oraz pani Julita Zaworska.

• Jesienne ludki- klasa 3a

• Uczniowie klasy 3 a zainspirowane magią barw jesieni wyszukali i przynieśli dary, które w kreatywny sposób wykorzystali do prac. Wyczarowali z nich jesienne ludki, które stanowią piękną dekorację sali- oto i one!!! Uczniowie klasy 3 a zainspirowane magią barw jesieni wyszukali i przynieśli dary, które w kreatywny sposób wykorzystali do prac. Wyczarowali z nich jesienne ludki, które stanowią piękną dekorację sali- oto i one!!!

• Wyjazd klasy 6b do Wymysłowa

• 6 października klasa 6b udała się do Wymysłowa, gdzie dzięki uprzejmości Pana Bartosza Klich oraz Stowarzyszenia Niezależnych Ekspertów Pożarnictwa SNEP mieliśmy okazję uczestniczyć w zajęciach o tematyce profilaktyki przeciwpożarowej pt. "Dlaczego dym jest groźny a dlaczego woda gasi? - współczesne wyzwania młodego strażaka". Dowiedzieliśmy się, między innymi, tego, jak postępować w przypadku wybuchu pożaru, jak poruszać się w zadymieniu, jak przebiega proces spalania oraz dlaczego czujki dymu i gaśnica powinny być na wyposażeniu każdego domu. Mogliśmy na własne oczy zobaczyć jak przebiega pożar w pomieszczeniu oraz jak zapala się dym. Interesującą lekcję zakończyliśmy pysznym posiłkiem. Dziękujemy Stowarzyszeniu za umożliwienie nam skorzystania z atrakcyjnych zajęć.

• Dzień Chłopca w 3a

• Dnia 30 września w klasie 3 a obchodziliśmy „Dzień Chłopca”. W tym dniu na chłopców
            czekało sporo wyzwań z którymi musieli się zmierzyć. Dziewczynki zadbały o to, aby
            atmosfera była radosna i aby wszyscy dobrze się bawili. Ten dzień minął w miłej i