• Europejski Dzień Języków Obcych

• Tak obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Uczniowie klas 4-8 grali na holu w QR kod quiz, a uczniowie z młodszych klas kolorowali flagi przed wejściem do szkoły.

• Włoskie warsztaty historyczno- kulinarne “Śladami królowej Bony” w klasie 3b

•

Już po raz drugi uczniowie klasy 3b uczestniczyli w bardzo interesujących i kreatywnych zajęciach zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury. Tym razem mieli okazję dowiedzieć się wiele ciekawostek historycznych i faktów, które połączyły losy Polski i Włoch oraz wcielić się w rolę włoskiego projektanta mody. Podczas spotkania nauczyły się także, jak powstaje włoski makaron, a następnie zjadły go z apetytem.

• Narodowe Czytanie

• W piątek 9 września 2022 roku nasza szkoła kolejny raz włączyła się w akcję Narodowego Czytania. Tegoroczną lekturą były "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza. Wydane dwieście lat temu utwory wieszcza zapoczątkowały nową epokę - romantyzm.

Uczniowie klas ósmych i klasa siódma przeczytali następujące ballady:

7a "Romantyczność"

8a "Świtezianka"

8b "Powrót taty"

8c "Pani Twardowska".

Nasze czytelnicze spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i przy pięknej pogodzie.

• Wręczenie stypendiów

• W poniedziałek 5 września 2022 roku wójt Gminy Gniezno Maria Suplicka wraz z Radnym Jakubem Fryzą wręczyli stypendia za rok szkolny 2021/2022 najbardziej uzdolnionej młodzieży uczącej się w szkołach gminnych.

Takie wyróżnienie trafia do uczniów wykazujących szczególne, indywidualne osiągnięcia w nauce, działalności artystycznej lub sportowej.

Stypendia otrzymało 13 osób. Wśród nich znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Patryk Bernacik, Adam Grotowski, Aleksandra Łukasik, Adam Wiśniewski, Jakub Zielonka, Szymon Zielonka.

Rozdano również 3 Nagrody Edukacyjne Wójta Gminy Gniezno, które trafiły między innymi do Weroniki Kulwińskiej oraz absolwenta naszej szkoły Wiktora Kaczmarskiego.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce, sporcie oraz na polu artystycznym