• Półkolonie w szkole

•

W czasie pierwszych tygodni wakacji w naszej szkole zostały zorganizowane półkolonie sfinansowane przez Gminę Gniezno. W każdym z dwóch tygodniowych turnusów udział wzięło udział trzydzieścioro uczniów. Plan zajęć był bardzo urozmaicony. Zorganizowano zajęcia edukacyjne, plastyczne, sportowe oraz gry i zabawy tematyczne. Dzieci poznały legendy związane z naszym regionem, wzięły udział w zajęciach prowadzonych przez Muzeum Początków Państwa Polskiego na temat życia w średniowiecznej Polsce. Uczniowie odwiedzili również gospodarstwo agroturystyczne, gdzie wysłuchali prelekcji na temat życia na wsi dawniej i dziś oraz świetnie się bawili i poznawali mieszkańców Mini ZOO. Odwiedzili również „Gajówkę” w lesie miejskim, gdzie rywalizowali w zawodach sportowych. Ponadto w czasie półkolonii zostały zorganizowane warsztaty, pogadanki, konkursy na tematy związane z prawidłowym odżywianiem się i zdrowym trybem życia. Wszyscy chętnie i aktywnie brali udział w zajęciach, był to wypoczynek połączony z nauką, wspólną zabawą i aktywnością sportową.

• Ognisko w leśniczówce

• 21 czerwca uczniowie klas 4a, 4b, 5a oraz 5b brali udział w integracyjnym ognisku w leśniczówce. Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym i razem z Nadleśnictwo Gniezno Lasy Państwowe dołączyliśmy do akcji #sprzątaMy zainaugurowanej przez prezydenta Andrzeja Dudę.Dowiedzieliśmy się dlaczego śmieci, oprócz tego, że szpecą krajobraz, mogą być niebezpieczne, a następnie podzieleni na cztery grupy udaliśmy się w różnych kierunkach by posprzątać fragment lasu.Po powrocie czekały na nas lody, drożdżówki i kiełbasy z ogniska.