• Dzień Teatru

• 27 marca w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. Uczniowie wraz z
            nauczycielami czynnie włączyli się w obchody tego dnia czego efekty można podziwiać w klasach, na
            szkolnych korytarzach oraz świetlicy szkolnej. Dla przedszkolaków oraz uczniów klas 1-4 uczniowie
            szkolnej grupy teatralnej wystawili spektakl pt. „Calineczka”. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że
            teatr angażuje, ciekawi i inspiruje.

• I dzień wiosny

• aProszę państwa o uwagę,  o skupienie i powagę...

Spójrzcie, proszę..

Oto scena, a na scenie wielkie wydarzenie. Może wystarczy, bez lania wody! Tak więc otwieram nasz pokaz mody

Pokaz mody wiosennej zorganizowany przez Samorząd Uczniowski

Nagrodzeni:

I miejsce Zuzanna Tomaszewska

II miejsce Iga Skibińska

III Amelia Szocińska

Nagroda publiczności dla Olafa Staniszewskiego !

• "St. Patrick's Day Festival"

• Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim projekcie pt. "St. Patrick's Day Festival" zorganizowanym z okazji wypadającego 17 marca Dnia Świętego Patryka. W projekcie brali udział wszyscy nauczyciele języka angielskiego, a jego szkolnym koordynatorem była pani Monika Sadik. Uczniowie podczas lekcji języka angielskiego mieli okazję dowiedzieć się czegoś nowego na temat Irlandii, języka irlandzkiego oraz historii tego święta. Uczniowie ubierali się w kolory tęczy, pisali życzenia, które wieszaliśmy na naszym szkolnym drzewie życzeń, a w ostatni dzień projektu mogli sprawdzić swoją wiedzę podczas gry z kodami QR.

• Zajęcia dodatkowe z języka angielskiego

• 17 marca grupa naszych dzielnych ósmoklasistów spotkała się na popołudniowych zajęciach przygotowujących do egzaminu z języka angielskiego przygotowanych przez panią Katarzynę Jacheć-Krysińską, panią Monikę Sadik oraz panią Agnieszkę Silską. Uczniowie rywalizowali w grupach i mieli okazję utrwalić swoją wiedzę.

Dziękujemy Wam za udział, you're the best!

• Dzień matematyki i Święto Liczby Pi

• We wtorek 14 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Matematyki i Święto Liczby Pi. Uczniowie przygotowali matematyczne drzewo oraz plakaty z liczbą Pi. Na lekcjach matematyki wszyscy uczniowie mogli pobawić się wykreślankami, szukając matematycznych słów.

Pamiętajcie MATEMATYKA jest SUPER

• Projekt edukacyjny w klasie: 5a,5b,6a,6b “KRAJ W TECZCE”

• W tym roku szkolnym uczniowie klas 5a, 5b,6a,6b na lekcji geografii przystąpili do aktywnego udziału w szkolnym projekcie “ Kraj w teczce” .

Projekt ten ma za zadanie przyswoić wiedzę, poznać ciekawostki , przedstawić przez siebie lub grupę 2-3-osobową wybrany kraj Europy.

Uczniowie oprócz przygotowania informacji ogólnych, materiałów, ciekawych przedmiotów związanych z wybranym przez nich krajem, zmierzyli się z próbą przełamania strachu przed  występem i zaciekawieniem swoją prezentacją resztę  klasy. Na koniec  zajęć, uczniowie mają za zadanie przygotować podsumowanie w formie pytań, quizu, krzyżówki, krótkiego testu w celu weryfikacji, co udało im się zapamiętać.

• Dzień Kobiet w 3b

• W środę, 8 marca w klasie 3b świętowaliśmy Dzień Kobiet. Chłopcy przygotowali  dla swoich  koleżanek  pyszne czekoladki. Było gorące „Sto lat!!!” , serdeczne życzenia i wiele uśmiechów. Uczniowie z 3b doceniają codzienny trud kobiet żyjących wokół nas, w domu i w szkole, darzą je sympatią i szacunkiem. Mali mężczyźni wiedzą, że ich koleżanki z klasy są bardzo ważne i niezastąpione w codziennej nauce szkolnej i wspólnej zabawie.

W tym dniu  również  dziewczyny wcieliły się w rolę nauczyciela i poprowadziły fragment wybranych przez siebie lekcji. Uczniami oczywiście byli chłopcy, którzy z zaciekawieniem, uwagą i dyscypliną uważnie słuchali poleceń swoich koleżanek.

To było ciekawe doświadczenie, a zarazem niezła frajda dla dziewczynek.

• Konkurs ortograficzny

• W konkursie "Potyczki z ortografią w Gminie Gniezno" zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Zdziechowie naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice: Olga Solarek (6b), Marika Staniszewska (6a), Alicja Dominiak (7)i  Gabriela Kurkowska (8b).
            Z przyjemnością informujemy, że Marika Staniszewka zdobyła I miejsce w kategorii klas 4-6, natomiast Gabriela Kurkowska II miejsce w kategorii klas 7-8. Gratulujemy!

• „Dzieci z Bullerbyn”- lektura 3a

• Uczniowie klasy 3a w niestandardowy sposób omawiali lekturę „Dzieci z Bullerbyn”. Każde dziecko miało „włożyć lekturę do pudełka” – czyli włożyć do niego wszystko, co kojarzy się z tą książką. Powstały wspaniałe skrzynie skarbów, gdyż każdy miał inne skojarzenia.

Dzięki temu zadaniu dzieci wykazały się znajomością treści lektury, ale przede wszystkim pomysłowością i kreatywnością. Podczas prezentacji swojego pudełka doskonalili umiejętność wypowiadania się, a szczególnie argumentowania celowości przedmiotu - dlaczego taki drobiazg został wybrany?

Po omówieniu zawartości pudełek uczniowie przystąpili do tworzenia domków z Bullerbyn.

Dzięki takiej formie spotkania z lekturą udało nam się zaangażować całą klasę w omówienie książki. Wspólnie odkrywaliśmy morał książki, który dla nas wybrzmiał tak : przyjaźń i relacje dziecięce  są najważniejsze, a drobne kłótnie należy szybko wybaczać!!!

• Wycieczka do Warszawy

• 2 marca uczniowie klas 6b, 7a, 8a, 8b oraz 8c pod opieką pani Bogusławy Mączyńskiej-Rochowiak, pani Marzeny Mateckiej, pani Katarzyny Jacheć-Krysińskiej oraz pani Agnieszki Silskiej udali się na wycieczkę do Warszawy. Spacerowaliśmy po Starym Mieście, odwiedziliśmy Grób Nieznanego Żołnierza, a głównym punktem naszej wycieczki było Muzeum Powstania Warszawskiego. Dopełnieniem tej niezwykłej lekcji historii była wizyta na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach, gdzie odwiedziliśmy groby, między innymi, bohaterów "Kamieni na szaniec".