• Noc Filmowa w klasie 2a

• To był naprawdę nietypowy początek weekendu! Długo czekaliśmy na ten wieczór. Spędzić noc w murach szkoły przy dobrych bajkach, wspólnie ze swoją klasą – to nie lada gratka! Po raz pierwszy uczestniczyliśmy w nocnym maratonie filmowym –bawiliśmy się super!!! Były zabawy muzyczno-ruchowe, zabawy zespołowe, prace techniczne i plastyczne– angażujące dzieci w rozmaite działania. Dostarczyły one mnóstwo wrażeń i radości. Następnie czekała na nas smaczna, słodka niespodzianka. Na kolację zajadaliśmy się przepyszną pizzą, a podczas oglądania filmów nie mogło zabraknąć smakołyków. Śmiech oraz zaciekawienie bajkami nie pozwoliły niektórym zbyt długo zmrużyć oka. Nasza nocna przygoda zostanie zapamiętana na długo i pozostawi wiele ciekawych wspomnień.

• Wycieczka klas 2a i 2b

• Wycieczka klasy 2a i 2b do Biblioteki Publicznej i Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie.16 maja 2022 r. uczniowie klasy 2 A i klasy 2B w nawiązaniu do realizowanego w klasach projektu czytelniczego „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki” pojechali na wycieczkę edukacyjną do Biblioteki Publicznej i Straży Pożarnej w Gnieźnie.Lekcja w bibliotece okazała się ciekawym przeżyciem. Uczniowie zwiedzili placówkę,dowiedzieli się od pani bibliotekarki, między innymi co należy robić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać, jak chronić książki przed zniszczeniem, w jaki sposób układane są książki na półkach oraz jakie są strefy w bibliotece.Spotkanie w placówce przybliżyło uczniom  literaturę dziecięcą oraz jej autorów, umożliwiło bezpośredni kontakt z bogato ilustrowaną książką, rozbudziło ich zainteresowania czytelnicze.Uczniowie w tym dniu udali się również do Państwowej Straży  Pożarnej w Gnieźnie .Celem wycieczki było spotkanie z pracownikami straży oraz zwiedzanie Pożarniczej Ścieżki Edukacyjnej, która wzbudziła w nas ogromne zainteresowanie.Strażacy opowiadali o specyfice ich pracy i pokazali sprzęt jakim straż dysponuje na co dzień.Uczniowie dowiedzieli się, jakie są przyczyny powstawania pożarów i ich skutki, poznali podstawowe zasady postępowania podczas zaistniałego niebezpieczeństwa, oraz w jaki sposób pomóc sobie i innym w sytuacji wystąpienia pożaru. Rozwinęli umiejętności przekazywania istotnych informacji podczas wzywania pomocy.

• Konkurs na Logo Biblioteki szkolnej

• Regulamin konkursu

1. Konkurs jest przeznaczony dla wszystkich uczniów.
            2. Celem konkursu jest uzyskanie znaku graficznego, który stanie się symbolem biblioteki szkolnej.
            3. Logo może składać się ze słów i rysunków. Wymagane jest wykorzystanie pełnej nazwy naszej biblioteki:

Biblioteka Zespołu Szkół w Szczytnikach Duchownych.

Rysunki powinny kojarzyć się z książką ,biblioteką .

Logo powinno mieć kształt koła.

Kolorystyka pracy powinna być wyrazista i stonowana.
            4. Logo musi stanowić samodzielną pracę ucznia i nie może naruszać praw autorskich.
            5. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu 2 prace.
            6. Prace konkursowe należy składać w bibliotece szkolnej do 10 czerwca.

7. W konkursie mogą brać udział tylko te prace, których autorzy dostarczyli formularze zgłoszeniowe podpisane przez siebie oraz rodziców/opiekunów prawnych.
            8. Prace nie spełniające powyższych kryteriów nie będą brane pod uwagę.

Organizator konkursu
                                                                                    Biblioteka szkolna

KARTA_ZGLOSZENIOWA_KONKURSU_NA_LOGO_BIBLIOTEKI_ZESPOLU_SZKOL_W_SZCZYTNIKACH_DUCHOWNYCH.-KARTA_Z.docx

• XI Tydzień Świadomości Czerniaka

• Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry

przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia

Świadomości Czerniaka, rozpoczynającego się 17 maja. Za

pośrednictwem tegorocznego hasła _„Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA"_

zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki

wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i

wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz - aktywnie, na

sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie.

Ambasadorkami XI Tygodnia Świadomości Czerniaka zostały aktorki, mama

i córka, Maria Winiarska oraz Zofia Zborowska-Wrona. W myśli zasady

_„Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA"_ zachęcają wszystkich do rozwagi

i priorytetowego traktowania swojego zdrowia, bez konieczności

rezygnowania ze swoich ulubionych aktywności.

LINK: https://www.youtube.com/watch?v=3bvavaHANdg

• Quality Label za realizację projektu „English around us”

• Krajowe Biuro eTwinning przyznało naszej szkole Krajową Odznakę Jakości eTwinning – Quality Label za realizację projektu „English around us”

Nagroda jest wyrazem uznania dla uczniów oraz ich nauczycieli: p. Agnieszki Silskiej, p. Katarzyny Jacheć-Krysińskiej oraz p. Moniki Sadik, którzy realizując projekt podejmowali szczególnie oryginalne i nowatorskie działania w dziedzinie europejskiej współpracy szkół przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii informacyjno – komunikacyjnych.

Nagrodzone projekty były poddane ocenie w sześciu obszarach:

1. Innowacja pedagogiczna i kreatywność

2. Integracja z programem nauczania

3. Komunikacja i wymiana informacji pomiędzy szkołami partnerskimi

4. Współpraca pomiędzy szkołami partnerskimi

5. Wykorzystanie technologii

6. Rezultaty, wpływ i dokumentacja

Nadana naszej szkole Krajowa Odznaka Jakości eTwinning świadczy o osiągnięciu przez placówkę wysokiego krajowego standardu w zakresie realizacji projektu międzynarodowego.