21 czerwca uczniowie klas 4a, 4b, 5a oraz 5b brali udział w integracyjnym ognisku w leśniczówce. Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym i razem z Nadleśnictwo Gniezno Lasy Państwowe dołączyliśmy do akcji #sprzątaMy zainaugurowanej przez prezydenta Andrzeja Dudę.Dowiedzieliśmy się dlaczego śmieci, oprócz tego, że szpecą krajobraz, mogą być niebezpieczne, a następnie podzieleni na cztery grupy udaliśmy się w różnych kierunkach by posprzątać fragment lasu.Po powrocie czekały na nas lody, drożdżówki i kiełbasy z ogniska.
Ognisko w leśniczówce
- 45
Ogłoszenie wyników konkursu na logo biblioteki szkolnej.
Z przyjemnością pragniemy ogłosić wyniki konkursu na znak graficzny logo
biblioteki naszej szkoły. W ramach konkursu złożono 12 prac.
Wybór nie był prosty, jednak jury udało się wyłonić finalistę naszego konkursu.
Autorem zwycięskiej pracy jest Wiktoria Góralczyk z klasy 5b
Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłów i kreatywności.
Uniwersytet Dzieci
Wzorem lat ubiegłych uczniowie klas 1a, 1b, 3a wzięli udział w projektach dla klas 1-3 organizowanych przez Fundację Uniwersytetu Dzieci z siedzibą w Krakowie.
Projekty UD dla klas 1-3 to bogactwo świata nauki mające na celu kształtowanie kompetencji społecznych dzieci w klasach 1-3, aby od najmłodszych lat rozwijać umiejętności, które ułatwią funkcjonowanie w grupie, nawiązywanie relacji, twórcze rozwiązywanie problemów, rozpoznawanie emocji oraz radzenie sobie z nimi! Projekty dotyczą różnych dziedzin, np. przyrody, matematyki, przedsiębiorczości czy muzyki. My wybraliśmy lekcje pełne eksperymentów, wspólnego doświadczania i zadań zespołowych. Podczas projektu dzieci rozbudziły swoją wyobraźnię, trenowały pracę w grupie i prezentowały swoje wypowiedzi na forum oraz uczyły się szacunku wobec zdania innych.
Przyroda z klasą. Czy wiesz, jak żyje jeż? – projekt klas 1a i 1b
To podróż po fascynującym świecie przyrody! Podczas lekcji uczniowie poznali prawa panujące w naturze oraz przekonali się jaki wpływ ma na nią człowiek. Prowadzili proste obserwacje przyrodnicze, wykonywali doświadczenia i samodzielnie wyciągali wnioski. Poznali wiele gatunków roślin i zwierząt przekonując się, dlaczego warto szanować przyrodę.
Superbohaterzy nauki. Dokąd może nas zaprowadzić ciekawość? – klasa 3a
Podczas lekcji uczniowie poznali mechanizmy działania wielu zjawisk przyrodniczych: dowiedzieli się, dlaczego statek unosi się na wodzie, skąd się bierze para wodna czy jak działa fala dźwiękowa. Trenowali współpracę i samodzielne myślenie. Zyskali poczucie, że każdy może wpaść na świetny pomysł, a nauka to niekończąca się przygoda! A ciekawość może zmienić nasze myślenie o świecie.
Jesteśmy już gotowi na nowe spotkania z projektami Uniwersytetu Dzieci J
Wycieczka do Srebrnej Góry
W dniach 13-15 czerwca uczniowie klas 4a, 5b oraz 6a przebywali na wycieczce w Srebrnej Górze. W pierwszy dzień, pomimo niepogody, zdobyliśmy Ślężę, a gdy pogoda się poprawiła, rozwiązywaliśmy zagadki, a następnie bawiliśmy się świetnie podczas spływu pontonami. W kolejnym dniu zwiedzaliśmy Twierdzę Srebrna Góra, a po obiedzie uczestniczyliśmy w zabawach integracyjnych, w tym w zjeździe na tyrolce oraz wspinaczce na ściance. W ostatnim dniu, podzieleni na drużyny, wzięliśmy udział w grze miejskiej, podczas której musieliśmy zdobyć 10 talarów rozmieszczonych w okolicy. Bawiliśmy się świetnie! Zdjęcia z tyrolki oraz ścianki znajdują się w folderze: https://drive.google.com/drive/folders/1iOWkqpJdr0Fkihud5N52STVNvjofP3Me (Należy zalogować się na szkolny e-mail, by otworzyć zdjęcia)
130
"Podróże małe i duże po Europie"
W dniach od 30 maja do 3 czerwca klasa 3b, w ramach realizacji projektu , poznała Holandię. Zapraszamy na naszą prezentację! 😎
https://www.canva.com/design/DAFDhcbA6Sg/7u1m70b1YxpfP0HYzpx2tw/watch?utm_content=DAFDhcbA6Sg&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=publishsharelink
https://youtu.be/BBsSnW13Bg0
Zajecia piłkarskie
Kolejne zajęcia z @Piłkarską Szkółką Gniezno Mnóstwo uśmiechów na twarzach oraz pozytywnej energii Widzimy się już na kolejnych zajęciach Zapraszamy do Akademii również roczniki: 2008/9, 2010/11, 2012/13 2014/15/16 oraz 3 i 4 latków!!
Festyn dla Mai.
Moi kochani!
Dziękujemy za udział w Pikniku Rodziny dla Mai. Mamy nadzieje że każdy się dobrze bawił! Już Wam mogę powiedzieć że kwota jaką uzbieraliśmy w trakcie pikniku to 8067 złoty !!!! Mega brawa dla wszystkich, jesteście Wielcy. Dziękujemy każdemu z osobna i wszystkich razem. Brawo organizatorzy, rodzice, sponsorzy oraz drodzy Goście co nas odwiedziliście. Oby więcej takich radosnych akcji.
Zebrania
Szkolny Turniej Szachowy
Dzień Dziecka
Dzień Dziecka w naszej szkole w tym roku połączyliśmy z Dniem Patrona. Połączenie nieprzypadkowe, bo to dzień urodzin Jana Twardowskiego.Nasze wspólne święto rozpoczęliśmy od spotkania w klasach z wychowawcami i rozwiązywania zadań dotyczących życia i twórczości poety.Następnym punktem naszego świętowania był pierwszy szkolny program Mam Talent, w którym zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły. I tu się naprawdę działo...Resztę dnia spędziliśmy na pikniku sportowym, podczas którego można było skosztować pysznych wypieków i zjeść kiełbaskę z grilla. Największą atrakcją okazały się jednak stoiska z malowaniem twarzy oraz zaplataniem kolorowych warkoczyków.Dziękujemy bardzo Radzie Rodziców za lody, kiełbaskę a przede wszystkim pomoc przy organizacji sekcji bufetowej:)
126
Gminny Konkurs Recytatorski poezji księdza Jana Twardowskiego- Spieszmy się kochać ludzi.
Dnia 06.06.2022r. w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Recytatorski poezji księdza Jana Twardowskiego- Spieszmy się kochać ludzi, zorganizowany w ramach obchodów Dnia Patrona. Celem konkursu jest popularyzowanie twórczości poety, rozwijanie talentów recytatorskich, promowanie sztuki żywego słowa. Honorowy patronat nad konkursem objęła wójt Gminy Gniezno pani Maria Suplicka.Na spotkaniu z poezją księdza od biedronek gościliśmy uczniów ze szkół w Jankowie Dolnym, Goślinowa i Zdziechowy. Konkurs przebiegał w trzech kategoriach wiekowych.Jury w składzie Jolanta Skawina (przewodnicząca), Lidia Modrzejewska-Kruger i Mariola Kaźmierczak nie miało prostego zadania, gdyż uczestnicy reprezentowali wyrównany poziom oraz zaskoczyli dojrzałością repertuaru.
Laureatami naszego konkursu zostali:
w kategorii klas I-III Tatiana Małolepsza ( Szczytniki Duchowne) i Krzysztof Krygier ( Jankowo Dolne)
W kategorii klas IV-VI Laura Nawrocka (Goślinowo)
W kategorii VII -VIII Nikola Świątek (Szczytniki Duchowne)
Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Gminę Gniezno.
Wiosenno-letni kiermasz książek
W piątek 3 czerwca odbył się w naszej szkole zorganizowany przez bibliotekę szkolną.
Noc Filmowa w klasie 2a
To był naprawdę nietypowy początek weekendu! Długo czekaliśmy na ten wieczór. Spędzić noc w murach szkoły przy dobrych bajkach, wspólnie ze swoją klasą – to nie lada gratka! Po raz pierwszy uczestniczyliśmy w nocnym maratonie filmowym –bawiliśmy się super!!! Były zabawy muzyczno-ruchowe, zabawy zespołowe, prace techniczne i plastyczne– angażujące dzieci w rozmaite działania. Dostarczyły one mnóstwo wrażeń i radości. Następnie czekała na nas smaczna, słodka niespodzianka. Na kolację zajadaliśmy się przepyszną pizzą, a podczas oglądania filmów nie mogło zabraknąć smakołyków. Śmiech oraz zaciekawienie bajkami nie pozwoliły niektórym zbyt długo zmrużyć oka. Nasza nocna przygoda zostanie zapamiętana na długo i pozostawi wiele ciekawych wspomnień.
20
TRZYMAMY ZA WAS KCIUKI :)
Festyn Rodzinny
Wycieczka klas 2a i 2b
Wycieczka klasy 2a i 2b do Biblioteki Publicznej i Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie.16 maja 2022 r. uczniowie klasy 2 A i klasy 2B w nawiązaniu do realizowanego w klasach projektu czytelniczego „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki” pojechali na wycieczkę edukacyjną do Biblioteki Publicznej i Straży Pożarnej w Gnieźnie.Lekcja w bibliotece okazała się ciekawym przeżyciem. Uczniowie zwiedzili placówkę,dowiedzieli się od pani bibliotekarki, między innymi co należy robić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać, jak chronić książki przed zniszczeniem, w jaki sposób układane są książki na półkach oraz jakie są strefy w bibliotece.Spotkanie w placówce przybliżyło uczniom literaturę dziecięcą oraz jej autorów, umożliwiło bezpośredni kontakt z bogato ilustrowaną książką, rozbudziło ich zainteresowania czytelnicze.Uczniowie w tym dniu udali się również do Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie .Celem wycieczki było spotkanie z pracownikami straży oraz zwiedzanie Pożarniczej Ścieżki Edukacyjnej, która wzbudziła w nas ogromne zainteresowanie.Strażacy opowiadali o specyfice ich pracy i pokazali sprzęt jakim straż dysponuje na co dzień.Uczniowie dowiedzieli się, jakie są przyczyny powstawania pożarów i ich skutki, poznali podstawowe zasady postępowania podczas zaistniałego niebezpieczeństwa, oraz w jaki sposób pomóc sobie i innym w sytuacji wystąpienia pożaru. Rozwinęli umiejętności przekazywania istotnych informacji podczas wzywania pomocy.
9
Konkurs na Logo Biblioteki szkolnej
Regulamin konkursu
1. Konkurs jest przeznaczony dla wszystkich uczniów.
2. Celem konkursu jest uzyskanie znaku graficznego, który stanie się symbolem biblioteki szkolnej.
3. Logo może składać się ze słów i rysunków. Wymagane jest wykorzystanie pełnej nazwy naszej biblioteki:Biblioteka Zespołu Szkół w Szczytnikach Duchownych.
Rysunki powinny kojarzyć się z książką ,biblioteką .
Logo powinno mieć kształt koła.
Kolorystyka pracy powinna być wyrazista i stonowana.
4. Logo musi stanowić samodzielną pracę ucznia i nie może naruszać praw autorskich.
5. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu 2 prace.
6. Prace konkursowe należy składać w bibliotece szkolnej do 10 czerwca.7. W konkursie mogą brać udział tylko te prace, których autorzy dostarczyli formularze zgłoszeniowe podpisane przez siebie oraz rodziców/opiekunów prawnych.
8. Prace nie spełniające powyższych kryteriów nie będą brane pod uwagę.
Organizator konkursu
Biblioteka szkolnaKARTA_ZGLOSZENIOWA_KONKURSU_NA_LOGO_BIBLIOTEKI_ZESPOLU_SZKOL_W_SZCZYTNIKACH_DUCHOWNYCH.-KARTA_Z.docx
XI Tydzień Świadomości Czerniaka
Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry
przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia
Świadomości Czerniaka, rozpoczynającego się 17 maja. Za
pośrednictwem tegorocznego hasła _„Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA"_
zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki
wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i
wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz - aktywnie, na
sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie.
Ambasadorkami XI Tygodnia Świadomości Czerniaka zostały aktorki, mama
i córka, Maria Winiarska oraz Zofia Zborowska-Wrona. W myśli zasady
_„Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA"_ zachęcają wszystkich do rozwagi
i priorytetowego traktowania swojego zdrowia, bez konieczności
rezygnowania ze swoich ulubionych aktywności.
Quality Label za realizację projektu „English around us”
Krajowe Biuro eTwinning przyznało naszej szkole Krajową Odznakę Jakości eTwinning – Quality Label za realizację projektu „English around us”
Nagroda jest wyrazem uznania dla uczniów oraz ich nauczycieli: p. Agnieszki Silskiej, p. Katarzyny Jacheć-Krysińskiej oraz p. Moniki Sadik, którzy realizując projekt podejmowali szczególnie oryginalne i nowatorskie działania w dziedzinie europejskiej współpracy szkół przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii informacyjno – komunikacyjnych.
Nagrodzone projekty były poddane ocenie w sześciu obszarach:
1. Innowacja pedagogiczna i kreatywność
2. Integracja z programem nauczania
3. Komunikacja i wymiana informacji pomiędzy szkołami partnerskimi
4. Współpraca pomiędzy szkołami partnerskimi
5. Wykorzystanie technologii
6. Rezultaty, wpływ i dokumentacja
Nadana naszej szkole Krajowa Odznaka Jakości eTwinning świadczy o osiągnięciu przez placówkę wysokiego krajowego standardu w zakresie realizacji projektu międzynarodowego.
Piknik rodziny dla Mai
Archiwum Aktualności