Poznajemy Pomorze Wschodnie - dzień 1
Uczniowie klas 4a, 5b oraz 6a wybrali się na trzydniową wycieczkę do Trójmiasta. Otrzymaliśmy dofinansowanie do wycieczki w wysokości 15 tysięcy złotych od Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu"Poznaj Polskę". Dziękujemy wszystkim, którzy poruszyli niebo i ziemię by wszystko zostało dopięte na ostatni guzik oraz żebyśmy mogli wyjechać na wycieczkę. Naszą wizytę w Trójmieście rozpoczęliśmy od wizyty w Europejskim Centrum Solidarności, gdzie uczestniczyliśmy w zajęciach "Spacer po stoczni w Gdańsku". Mogliśmy zobaczyć jak wygląda praca w stoczni gdańskiej oraz dowiedzieć się o okolicznościach powstania Solidarności. Następnie przejechaliśmy do centrum, gdzie wspólnie z przewodnikiem zwiedzaliśmy zabytkową część Głównego Miasta w Gdańsku - Bramę Złotą, Długi Targ, Ratusz, Fontannę Neptuna, Dwór Artusa oraz Bazylikę Mariacką. Gdańsk pożegnał nas przepięknym widokiem na Motławę o zmierzchu. Z Gdańska przejechaliśmy do Sztutowa, gdzie po zakwaterowaniu oraz obiadokolacji mogliśmy uczestniczyć w ciekawej lekcji o złocie Bałtyku - bursztynie
Dzień 2
Po śniadaniu przejechaliśmy do Centrum Nauki Experyment w Gdyni, gdzie czekały na nas interaktywne wystawy oraz stanowiska edukacyjne. Na własnej skórze mogliśmy przekonać się jak fascynująca może być nauka. Następnie pojechaliśmy do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, gdzie mogliśmy uczestniczyć w różnych lekcjach historycznych. Klasa 4 miała zajęcia pt. "Podróż w czasie", klasa 5 - "Codzienność pod niemiecką okupacją", a klasa 6 - "Polskie Państwo Podziemne". Ostatnim punktem dnia był przejazd na symboliczne miejsce wybuchu II wojny światowej - Westerplatte. Wróciliśmy do ośrodka w Sztutowie, gdzie czekał na nas ciepły posiłek. Po obiadokolacji mogliśmy wspólnie pobawić się na dyskotece.
Dzień 3
Poranek przywitał nas pięknym słońcem, dlatego zanim przeszliśmy do kontynuowania programu naszej wycieczki, udało nam się pójść nad morze, pozbierać muszelki i nacieszyć niecodziennym widokiem pustej plaży. W ostatni dzień naszej wycieczki pojechaliśmy do Żuławskiego Parku Historycznego w Nowym Dworze Gdańskim, gdzie zwiedzaliśmy muzeum oraz uczestniczyliśmy w lekcji "Legenda o strażniku wałowym". Każdy z nas stanął przed zadaniem zbudowania wału i teraz możemy pochwalić się zaszczytnym mianem strażnika wałowego. Ostatnim punktem naszej wycieczki był Malbork. Po obiedzie zwiedzaliśmy zamek w Malborku, największy średniowieczny zamek z cegły na świecie. Zrobił na nas ogromne wrażenie! Po długim spacerze po terenie zamku ruszyliśmy w drogę powrotną. Zmęczeni, zadowoleni i spragnieni kolejnych wrażeń.