• „Wieża czytelnicza” w klasie 2b

          • Zakończyliśmy roczny projekt czytelniczy „Wieża czytelnicza” w klasie 2b. Uczniowie bardzo chętnie codziennie czytali i sumiennie zbierali podpisy na kartach czytelnika, za które otrzymywali cegiełki do budowy wieży. Prawie wszyscy uczniowie zdążyli zbudować swoją wieżę, ale dwie uczennice wykonały to zadanie jako pierwsze. Są to Tatiana Małolepsza i Iga Skibińska. 

            Gratulujemy !

          • Sukces klasy 3c w gminnym konkursie

          • Nasza klasa 3c brała udział w gminnym konkursie organizowanym przez Bibliotekę w Zdziechowie na skonstruowanie gry do wybranej lektury szkolnej. Gra o "wdzięcznej" nazwie "Psia kość" została doceniona przez jury i otrzymała 3 miejsce Dostaliśmy 5 gier do klasy i na pewno nie zawahamy się ich użyć

          • Wycieczka uczniów klas 1-3 do Torunia

          • 1 czerwca uczniowie klas 1-3 naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Torunia. Pogoda dopisała, więc podziwialiśmy uroki starego miasta, sfotografowaliśmy się na tle pomnika naszego sławnego astronoma Mikołaja Kopernika i sprawdziliśmy stan Krzywej Wieży. Główną atrakcją naszej wycieczki była wizyta w „Centrum Nowoczesności – Młyn Wiedzy”. Sprawdziliśmy tam prawie każde urządzenie, rozwiązaliśmy wiele zagadek, wykonaliśmy wiele ćwiczeń i dokonaliśmy małych odkryć. Było mnóstwo radości. 

          • „GIGA Laurka dla Strażników Lasów”.

          • W tym roku nasza szkoła, a dokładniej uczniowie klasy 2b dołączyli do wyzwania Strażników Lasów „GIGA Laurka dla Strażników Lasów”. W akcji „GIGA Laurka dla Strażników Lasów” wzięło udział 3 165 placówek edukacyjnych (przedszkoli, szkół, różnego rodzaju świetlic i sekcji dziecięcych, działających w Domach Kultury na terenach okalających Puszczę Notecką). Dzieci ze wszystkich placówek namalowały łącznie  25 920 laurek. Uczestnicy akcji biorący udział w tworzeniu GIGA Laurki otrzymali Certyfikat Małego Strażnika.
            Ponadto otrzymaliśmy:
            - Certyfikat Animatora Strażników Lasów - Podziękowanie dla Opiekunów Małych Strażników za zorganizowanie akcji w placówce i przesłanie prac do Sztabu GIGA Laurki.
            - Certyfikat Strażników Lasów - Podziękowanie dla Placówki, biorącej udział akcji.
            Chroń nasze lasy przed pożarami i rozsiewaj w swoim środowisku mądre postawy zachowań w lesie!
            https://straznicylasow.pl/giga-laurka/

          • Wyjazd do Sopotu klasy 8b

          • 6 czerwca uczniowie klasy 8b wraz z wychowawcą, panią Katarzyną Jacheć-Krysińską oraz panią Marzeną Matecką i panią Agnieszką Silską, wybrali się na wycieczkę do Sopotu. Spacerowaliśmy po ul. Bohaterów Monte Cassino, czyli po słynnym Monciaku, weszliśmy na molo oraz odpoczęliśmy na plaży. Cały dzień towarzyszyła nam piękna pogoda, więc spędziliśmy ten czas w bardzo miłych okolicznościach.

          • Dzień Patrona

          • Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy Święto Patrona- ks Jana Twardowskiego. Z tej okazji uczniowie wraz z paniami: M. Matecką, B. Mączyńską- Rochowiak, M. Sikorą, M.Pohl oraz A. Dobosiewicz przygotowały akademię. Następnie zaprzysiężony został nowy poczet sztandarowy.

            W obecności całej szkoły Samorząd Uczniowski rozstrzygnął całoroczny konkurs „Liga Klas”

            Bezkonkurencyjni okazali się zwycięzcy: klasa IIb oraz VIb. III miejsce przypadło klasie IIIc. Serdecznie gratulujemy. :)

          • Zajęcia z dogoterapii

          • 11 maja w klasach 1b i 3b odbyły się zajęcia z dogoterapii dzięki uprzejmości p. Sandry Bierdzińskiej (behawiorysty psów i kotów, dogoterapeuty) oraz p. Agnieszki Janas (asystenta dogoterapety) z Zoopsychologia I Terapia Behawioralna Psów I Kotów - "Tequila".Tego dnia dzieci nie tylko miło spędziły czas w towarzystwie puchatego czworonoga 🐕, ale przede wszystkim dowiedziały się, na czym polega praca dogoterapeuty oraz jak należy dbać o dobrostan swojego pupila. Pani Sandra Bierdzińska wyjaśniła dzieciom, w jaki sposób można odczytywać niektóre sygnały wysyłane nam przez czworonoga. Uczniowie poznali zasady reagowania w sytuacji zagrożenia ze strony psa, dowiedzieli się, jak należy postępować w kontakcie z czworonogiem, aby był to kontakt bezpieczny i wartościowy dla obu stron. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały matę węchową dla głównego bohatera tego spotkania (klasa 3b) i ulepiły pieski z plasteliny (klasa 1b).Uczniowie oraz wychowawcy klas wraz z Dyrekcją składają serdeczne podziękowania 🌷 ❤️ dla Zoopsychologia I Terapia Behawioralna Psów I Kotów - "Tequila" za przeprowadzenie zajęć oraz zapraszają ponownie już w nowym roku szkolnym. 😊

          • Nocka filmowa klasy 3a

          • Szkoła to nie tylko miejsce, w którym odbywają się lekcje. Klasa 3a spotkała się w szkolnych murach na nocce filmowej. Wszyscy byli w doskonałych humorach i świetnie się bawili. To był naprawdę fajny czas

          • Dzień Języka Angielskiego

          • 24 kwietnia pod kierunkiem K. Jacheć-Krysińskiej w szkole obchodziliśmy Dzień Języka Angielskiego. Z tej okazji uczniowie młodszych klas przygotowywały plakaty o Londynie poznając najsłynniejsze zabytki miasta. Starsze klasy brały udział w klasowych quizach z wiedzy o krajach anglojęzycznych. Ponadto odbył się Konkurs Językowy dla klas III oraz przeprowadzone zostały eliminacje do Gminnego Konkursu Języka Angielskiego, który odbędzie się w naszej szkole 18 maja.

            Laureatami konkursu dla uczniów klas 3 zostali:

            I miejsce – Marcel Arwoński kl 3B

            II miejsce – Cezary Brenk kl 3B

            III miejsce – Franciszek Pilarski kl 3A

            Serdecznie gratulujemy !!!

          • Zbiórka darów dla szpitala

          • W dniach od 18.04 2023r. do 30 04. 2023r. trwała zbiórka darów dla Szpitala w Gnieźnie.

            Zbieraliśmy pampersy i chusteczki nawilżone dla Maluszków. Dziękujemy za Wasze wielkie serca i przyniesione dary. Przedszkole i szkoła wspólnie zebrały 95 opakowań chusteczek nawilżanych , 25 opakowań pieluszek oraz kilka podkładów do przewijania niemowląt i oliwki.

            Po raz kolejny przyłączyliśmy się do zbiórki na szlachetny cel.

            Dziękujemy.

            Przedszkole w Szczytnikach Duchownych i Szkolne Koło Wolontariatu przy Zespole Szkół

            w Szczytnikach Duchownych.

          • Wycieczka do Krakowa

          • 26 kwietnia uczniowie klas 5a, 6b, 7, 8a, 8b oraz 8c wybrali się na trzydniową wycieczkę do Krakowa. Uczniom towarzyszyły pani Marzena Matecka, pani Bogusława Mączyńska-Rochowiak, pani Agnieszka Silska oraz pani Mirosława Tomala. Pierwszy dzień spędziliśmy w Wieliczce, gdzie zwiedzaliśmy Kopalnię Soli - niesamowity obiekt, wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Drugi dzień był w całości przeznaczony na zwiedzanie Krakowa - widzieliśmy zionącego ogniem Smoka Wawelskiego, odwiedziliśmy Zamek Królewski na Wawelu, dotknęliśmy serca Dzwonu Zygmunta, przeszliśmy po Plantach, zobaczyliśmy Bazylikę Mariacką i Bazylikę Św. Franciszka z Asyżu oraz mogliśmy kupić pamiątki na Starym Rynku i w Sukiennicach. Po długim spacerze po zabytkowym centrum Krakowa udaliśmy się do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema, który jest oddziałem plenerowym Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie, gdzie znajduje się ponad 100 stanowisk do wykonywania prostych eksperymentów fizycznych z dziedziny akustyki, mechaniki, hydrostatyki i optyki. Ostatni dzień spędziliśmy w parku rozrywki Energylandia w Zatorze. Do Szczytnik Duchownych wróciliśmy w późnych godzinach nocnych, wyczerpani, ale zadowoleni ze wspaniale spędzonego czasu.

          • Przybij z nami piątkę dla natury

          • W tym roku postanowiliśmy szczególnie zadbać o dobro naszej planety, dlatego przystąpiliśmy do II. Edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Velvet. Piątka dla Natury”, skierowanego do klas I-III szkół podstawowych,

            zainicjowanego przez firmę Velvet CARE. W ramach programu w naszej klasie prowadzone były eko lekcje w zakresie mądrego, odpowiedzialnego wykorzystywania dostępnych zasobów oraz oszczędzania mediów, a także ograniczania odpadów poprzez życie w duchu less i zero waste.

            Do programu „Velvet. Piątka dla Natury” przystąpiła klasa 2b. Poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat ochrony środowiska, która w przyszłości zaowocuje

            dobrymi, korzystnymi dla naszej pięknej planety nawykami, zgodnie z hasłem „Działamy dziś, z myślą o jutrze!”.

             

            W ramach programu wspólnie poznaliśmy najważniejsze zasady dotyczące:

            • oszczędzania mediów oraz mądrego wykorzystywania dostępnych zasobów, m. in. poprzez wykorzystanie odnawialnych źródeł energii
            • ograniczania odpadów poprzez życie w duchu less i zero waste.

             

            W trakcie realizacji programu korzystaliśmy z kart z zadaniami, a na zakończenie projektu otrzymaliśmy ekologiczny długopis i książeczkę z zadaniami do wykonania, aby włączyć również nasze rodziny w działania przyjazne środowisku.

            Zachęcamy do przemyślanego i odpowiedzialnego korzystania z zasobów naszej planety oraz ochrony środowiska naturalnego. Prosimy o zapoznanie się z relacją z projektu i naszymi pomysłami jak zostać Eko – bohaterem.

             

                                                            Uczniowie klasy 2b z wychowawcą Mariolą Sikora

          • Podsumowanie akcji "Pchli Targ"

          • 21 kwietnia 2023 roku w naszej szkole odbył się pchli targ. W akcji brało udział wielu uczniów naszej szkoły. W tym dniu udało nam się zebrać kwotę 500 zł, którą przeznaczyliśmy na szczytny cel. Pieniążki trafiły do fundacji Kocie Gniezno. Zostaną one przeznaczone na pomoc bezdomnym i potrzebującym pomocy kotom.

            Bardzo dziękujemy za udział w przedsięwzięciu.

            A. Dobosiewicz , A. Mizerka

          • Dzień Czekolady

          • W poniedziałek 24 kwietnia Samorząd Uczniowski postanowił uczcić miniony w zeszłym tygodniu Dzień Czekolady. Rozdaliśmy 60 czekolad. Było bardzo czekoladowo, wszyscy mieli okazję poczęstować się pyszną czekoladą.

            Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w zakupie czekolady.

          • #KrzepcyWFormie

          • #KrzepcyWFormie

            Świetlica w Zespole Szkół w Szczytnikach Duchownych w okresie od 17 do 21 kwietnia 2023 roku zorganizowała "Tydzień Aktywnego Świetliczaka"

            Zajęcia miały na celu promowanie kultury fizycznej wśród uczniów oraz popularyzację różnorodnej aktywności fizycznej, a także były zachętą do uprawiania sportu w różnych warunkach lokalowych i niezależnie od warunków atmosferycznych.

            Korzystając ze słonecznej pogody uczniowie uczestniczyli w różnych zajęciach na powietrzu:

            --na boisku szkolnym uczniowie uczestniczyli w zajęciach propagujących koszykówkę, jako formę gry zespołowej

            -w Parku wiejskim dzieci uczestniczyły w rozgrywkach ping ponga i piłkarzykach

            -aktywnie uczestniczyli w różnych zabawach bieżnych i ruchowych na świeżym powietrzu

            --korzystali ze sprzętu rekreacyjnego na Placu Zabaw typu" przewijanki", "Tor przeszkód "czy "Góra wspinaczkowa"

            Gdy warunki pogodowe nam nie sprzyjały to zajęcia sportowe odbywały się na sali świetlicy w formie:

            - "Mini- koszykówki"

            - zabaw skocznych m.in "w gumę", czy na planszy liczbowej

            - zabaw rzutnych w formie "rzut do kosza", "rzut do celu" i inne.

            Podczas zajęć uczniowie doskonale się bawili i aktywnie spędzali czas.