• Czerwiec

• Trwają w szkole pstatnie przygotowania do Dnia Nauki, na zajęciach dodatkowych trwają przygotowania robotów do pokazów – roboty podążające po linii, omijające przeszkody, roboty balansujące, zdalnie sterowane... te które zostały opracowane w trakcie zajęć od początku roku szkolnego.

Ponadto w ramach zajęć przygotowywano modele i wydruki 3D np. model serca, maszyny do obliczeń wg idei  Pascala i… biedronki – breloki związane z postacią patrona szkoły.

Na szkolnym Dniu Nauki cała społeczność szkoły mogła zobaczyć programowalne roboty, zapoznać się z ogólnymi zasadami ich programowania. Uczniowie z zajęć pozalekcyjnych zaprezentowali mikrokontroler i czujniki, wyjaśnili połączenia między nimi i rolę programu sterującego czynnościami i decyzjami robota.  Ponadto przedstawiono jak pracuje drukarka 3D. Uczniowie obejrzeli również różne modele wydrukowane przy użyciu drukarki 3D, w tym „analogową” maszynę liczącą nawiązującą do projektu Pascala.

Sprzęt nagłośnieniowy poraz kolejny uświetnił imprezę plenerową – tym razem Dzień Dziecka i oczywiście Dzień Nauki. Sprzęt wykorzystany został także w trakcie zakończenia roku szkolnego.