• Październik

• Najwięcej emocji wśród uczniów obudziła drukarka 3D, więc w miesiącu październiku uczniowie klas 7 i 8  w ramach lekcji informatyki mogli obejrzeć powstawanie wydruków 3D oraz zapoznać się z budową i zasadą działania drukarki. Poznali pojęcia takie jak np. model 3D, filament, ekstruder, a także podstawowe zasady bezpiecznego użytkowania drukarek 3D. Uczniowie z zaciekawieniem śledzili pierwsze ruchy drukarki i natychmiast chcieli rozpocząć budowę swoich projektów, co zaplanowaliśmy na kolejne lekcje.

Na zajęciach pozalekcyjnych uczniowie rozpoczęli pracę od budowy robota z mikrokontrolerem  oraz czujnikami lini, odległości, natężenia światła oraz w wyświetlaczem (matryca led). Podjęli również pierwsze próby odczytu danych z czujników i zaprogramowanie pierwszych czynności.

Sprzęt nagłośnieniowy (i fotograficzny) był wykorzystywany między innymi na próbach przed apelem z okazji DEN, oraz oczywiście na samym apelu.