• Listopad

• Na zajęciach pozalekcyjnych kontynuujemy też próby programistyczne na skonstruwanych robotach Mbotach. Próby dotyczą odczytu danych z czujników (odległości, linii, światła), programowaniu pracy silników, świateł w zależności od odczytów. Udało się też zaprogramować roboty jako tzw. zdalnie sterowane uczniowie zajęli się też programowaniem  robota typu  tzw. line-follower.

Na lekcjach informatyki (klasy 7, 8 a,b,c) powraca temat drukarki 3D w kontekście grafiki 3D uczniowie projektują własne breloki do kluczy w programie TinkerCad. Projekty są wykonywane tak, by nadawały się do druku, gdyż uczniowie znają już ograniczenia druku 3D.

Sprzęt nagłaśniający (i foto) to obsługa kolejnych szkolnych imprez (i prób od nich) – Apel Patriotyczny związany z rocznicą odzyskania niepodległości oraz Wieczornica Patriotyczna (więcej na szkolnym Facebooku).