• Wyższa jakość kształcenia w szkołach podstawowych Gminy Gniezno

Cel projektu:

Celem głównym projektu jest podniesienie wiedzy i kompetencji 250 (125K,125M) uczniów uczestniczących w  edukacji, w tym 20 osób o specjalnych potrzebach edukacyjnych (SPE) oraz podniesienie wiedzy 50 nauczycieli (43K,7M) w szkołach podstawowych (SP) w Goślinowie, Jankowie Dolnym, Szczytnikach Duchownych i Zdziechowie w Gminie Gniezno od 01.07.2020r. do 30.06.2023r. poprzez:

1. doposażenie pracowni przedmiotowych, w SP w Gminie Gniezno o pracownie przyrodnicze/biologiczne, fizyczne, geograficzne, chemiczne i matematyczne w sprzęt niezbędny do przeprowadzania doświadczeń i eksperymentów;
          2. realizację zajęć dydaktyczno-wyrównawczych dla 200 UP (w tym 100K) z zakresu matematyki, biologii, chemii, fizyki, języka angielskiego i języka niemieckiego, organizację kółek zainteresowań dla 160 UP (w tym 80K) z zakresu matematyki, biologii, chemii, fizyki, geografii, języka angielskiego, realizację 5 projektów edukacyjnych dla 120 UP (w tym 60K), 2 typów form zajęć specjalistycznych dla 60 UP (w tym 30K), w tym 20 ze SPE;
          3. wsparcie 50 (w tym 43K) nauczycieli w zakresie podwyższenia kompetencji/kwalifikacji w prowadzeniu zajęć i rozwoju umiejętności do pracy z uczniem.

W ramach projektu w szkole prowadzone są następujące zajęcia:

1. Zajęcia dydaktyczno wyrównawcze z: matematyki, chemii, fizyki, języka angielskiego oraz języka niemieckiego

2. Kółka zainteresowań : Kółko „Matematyka w przestrzeni”; Kółko „Fizyka jest ciekawa”; Kółko „Laboratorium młodego chemika”;  Kółko „Z biologią za pan brat”;  Kółko „Geografia moją pasją” ; Kółko z języka angielskiego „Speaking English is fun”

3. Projekty edukacyjne:  „Algorytmy poruszają świat”; „Ekologia”

4. Zajęcia specjalistyczne: zajęcia logopedyczne oraz zajęcia korekcyjno kompensacyjne.